Počasí
2014

15.11.2014 Svařenice fotogalerie.

2.11.2014 Krupá fotogalerie.

28.10.2014 Habeš - Hubenov Šumavský pohár V Habeši jsme byli poprvé. Překvapila nás velká rozloha tratě. Pěkný svezení, hlavně pro vyšší kubatury. Co o tom závodu napsat...povedl se...byl to parádní den. Fotogalerie. Video z GoPro Veterána Smeforda najdete ZDE.

Výtku mám já, evik a ta se týká toalet: jedna ToiToi byla zavřená a celý den se do ní nedalo dostat, do druhé, dopoledne ještě ano, ale pak jí někdo asi taky zavřel. Ženské jsme se tam dobývaly, ale marně. Všude plno lidí, odlehlé místo v nedohlednu. Když si není kam odskočit, to nebylo nic příjemného. Myslete na nás trochu, ne každý má obytňák s veškerým vybavením

19.10.2014 Krupá od 13 hod. Pěkné odpoledne na trati v Krupé. Na to, že předevčírem lilo, pěkný svezení a nádherné odpolední světlo na fotografování. I když je všude bláto, tyhle slunečné, podzimní dny mají svoje kouzlo. fotogalerie

11.10.2014 Světec Batti Cup fotogalerie.Video z GoPro Veterána Smeforda najdete ZDE.
Další závod seriálu Batti Cupu se jel ve Světci za vysoké účasti závodníků, doprovodu i mnoha fotografů. Pořadatelé i tentokrát organizaci zvládli výborně. Počasí ve Světci nebylo takové jak předpovídali mistři meterologové a místo polojasna bylo celý den zataženo a odpoledne začalo mírně pršet. Při druhé jízdě Veteránů 40+ se nám zranil kamarád a tak pocity ke konci závodů byly stísněné. Večer jsme se dozvěděli, že nemá nic zlomeného, bohužel to odnesl natržený prsní sval, takže hodně bolestivé, ale přeci jen lepší než kdyby byl polámanej. Přejeme rychlé uzdravení.
Trať ve Světci patří mezi přírodní, místy koukají kameny a kořeny, ale celkově závody byly pěkný a myslím, že byli spokojeni jak organizátoři tak závodníci. Další závod se jede v Polsku na trati v Olszyně. 25.10.2014.
Výsledky ze Světce najdete ZDE.

5.10.2014 Kluky u Písku Šumavský pohár Video z GoPro Veterána Smeforda najdete ZDE. Tak jak Oldřich slíbil, trať byla po sobotních závodech Sedlčansko Slapského poháru upravená. Dokonce byla i časomíra. Oldřichu díky.
V Klukách jsme nikdy nebyli a nutno podotknout, že je to opravdu pěkná trať, škoda jen, že pro nás hodně daleko. Tady je naše fotogalerie.

26.9.2014 Úštěk fotogalerie fotobiost, fotogalerie petula10

20.9.2014 fotogalerie mxhmp. Chtěli jsme jet do Svařenic, kvůli lijáku nesjízdné. Jeli jsme do Ledče, rozbitá trať snad ještě po minulých závodech. Nabrali jsme směr Pacov, nad Pacovem bouřka. Otočka a směr Jeníšovice. Po hodině začalo pršet, a tak dnes jsme víc povídali než jezdili, ale i tak to byl pěknej den.

MX Batti Cup Dolní Bousov 13.9.2014 fotogalerie mxhmp. Protože byl Šumavák v Klukách zrušen a předpověď počasí na sobotu byla příjemná, vyjeli jsme s klukama z Vrutice na Batti Cup do Dolního Bousova.
Ráno byla mlha, ale když opadla, vyloup se pěknej, teplej den. Na trati bylo bláto lepivka a tak se v prvních jízdách jelo mírnější tempo, ale během dne se udělal téměř ideální terén a jízda se o hodně zrychlila.
Děkujeme organizátorům Batti Cupu, že je neodradilo deštivé počasí předchozích dnů a závody nezrušili, přestože, tak jak se dalo očekávat, přijelo méně jezdců.
Smeford vybojoval 3.místo v kategorii Veterán 50+, Jirka Kohout 4.místo v kategorii Veterán 40+. Ze závodů jsme odjížděli spokojeni.
Fotografie ze závodů najdete v naší fotogalerii a výsledky zde Batti MX Cup.

MX Svařenice 6.9.2014 fotogalerie od evika mxhmp, fotogalerie hajcus57, fotogalerie petula10, fotogalerie fotobiost, fotogalerie Jany Nerudové, fotogalerie denykou a z GoPro jezdce Smeforda videa najdete zde.
Sobotu jsme strávili u kluků ve Svařenicích na organizovaném tréninku s vyhlašováním nejlepších jezdců. Přivítala nás nakropená, načechraná trať, občerstvení a pohodová atmosféra. Škoda, že v kategorii dětí přijeli jen tři jezdci, ale v ostatních kategoriích bylo na co koukat a o pozice sváděli jezdci líté boje přinejmenším jako někde na krajském přeboru. Lahůdkou byla jízda MX Open kde se na prvním místě umístil Martin Lochman, na druhém Lucka Simonová a na třetím Tomáš Vozáb. Fandící diváci dodávali jízdám patřičnou závodní atmosféru a kdo se chtěl uklidnit pohledem na hezké opačné pohlaví, určitě neměl nouzi :-)
Smeford zaválel v první rozjížďce a dojel druhý za Milanem Krumlem. V druhé rozjížďce upadl a skončil celkově čtvrtý. Jirka-F měl dobré starty, v tom, jako závodnický začátečník zabodoval, ale nakonec toho na něj bylo moc a odjel předčasně domů.
Byl to pěkný den a klukům z Vrutice KM Kohout Moto patří velký dík.
Na celkové výsledky se můžete podívat zde .

30.8.2014 Benátky nad Jizerou fotogalerie

23.8.2014 Třebíz fotogalerie

16.8.2014 Šumavský pohár Bělčice Jak bylo v Bělčicích se můžete podívat v naší fotogalerii.
Na vyhlašování jsme nebyli, ale snad se fotografie z vyhlášení výsledků objeví u DědyT nebo Jituš.S.
Trochu nás mrzí, že ač jsou na konci seriálu vyhlašováni Veteráni 50+ samostatně, v jednotlivých závodech ne a výsledky jednotlivých závodů se u Veteránů počítají bez rozdílu věku.
Počasí bylo proměnlivé. Trať rozbitá, ale s tím každý v Bělčicích počítá. Dost se padalo, takže všem zraněným přejeme ať se brzy zahojí.
Tomáš295, motokrosový začátečník, zaválel v 1.jízdě a dojel si ve Veteránech pro 18. pozici. Petr661 10. a 8. místo. Smeford taky dobrý, 12. a 11.místo. Odjížděli jsme s dobrou náladou.

kvalifikace Veteráni

1.jízda

2.jízda

třída ČZ od TheV80

9.8.2014 Šumavský pohár Božetice fotogalerie Pěkná trať, časomíra, zázemí. Nejlépe se umístil Petr661, který byl 15. z 36 jezdců v kategorii Veterán. Smeford měl smolný den, ale hlavně, že jsme odjížděli zdraví.

2.8.2014 MotoCare Amater Cup Pacov Fotogalerie. Před pořadateli MotoCare Amater Cupu klobouk dolů. Organizace, časomíra, zázemí, všechno super + krásná trať Pacov. Zatím nejlepší závody této sezóny.